Finish Thompson Atık Su Arıtma Çözümleri

Finish Thompson Atık Su Arıtma Tesislerinde Kullanılan Kimyasallar için Manyetik Tahrikli Santrifüj Pompa Çözümleri Sunar

“Kim her iki veya üç ayda bir pompasını değiştirmek ister ki?”

Tennessee’deki Beyaz Saray Hizmet Bölgesi (WHUD) su arıtma tesisleri için güvenilir bir çözüm ararken Chris MacPhee’nin aklındaki soru buydu. Tesis Sorumlusu olarak McPhee, bakım ve değiştirme maliyetlerini azaltacak bir pompa istiyordu. Finish Thompson’da ihtiyacı olanı buldu.

Bölge, yeni bir ağartıcı besleme sistemi kurduktan sonra, sistemlerinde sürekli akan ağır ve tehlikeli kimyasallara dayanacak pompalara ihtiyaç duydu. MacPhee, “Finish Thompson bizim için bir çözüm bulmak için özenle çalıştı” diyor. “Farklı teknikleri denemek için bizimle çalışmaya istekliydiler ve bu yeni pompaların tasarımı, sürekli ağartıcı akışına dayanarak su arıtma sürecimizi iyileştirmemize yardımcı oldu.”

 

Tutarlı Çözümler

Bu, Finish Thompson’ın WHUD için ilk gelişi değildi. Birkaç yıl önce, mevcut bazı kimyasal pompalarında sızıntılar yaşamaya başladılar – kimyasalların agresifliği karşısında salmastralarda aşınmalar meydana geliyordu. Bu pompalardan  birini  bir  Finish  Thompson  DB Serisi sızdırmaz pompa ile değiştirdiler. Sorunsuz çalıştıktan sonra, sonunda o uygulamadaki tüm pompaları değiştirdiler. Şimdi bu pompalardan bir düzine var ve onlardan çok memnunlar.

MacPhee, memnuniyetini şöyle dile getirdi: “Bu pompalar “hemen hemen tak ve çalıştır” şeklindeydi. Onları altı yıl önce taktık ve o pompalardan tek bir sorun dahi çıkmadı.”  Finish Thompson Bölge Müdürü Will Weathers şöyle açıklıyor: “WHUD, sık onarımlar nedeniyle zaman içinde sorunlara ve hayal kırıklıklarına neden olan, mekanik olarak sızdırmaz hale getirilmiş bir rakibin pompalarını kullanıyordu. DB Serisi salmastrasız pompalarımız, işi yapmak için daha kompakt ve daha basit bir çözüm sunar.

Weathers sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu manyetik tahrikli pompalarının en büyük avantajı, aşınabilen ve sızıntılara neden olabilen mekanik salmastraya ihtiyaç duyulmamasıdır. Agresif kimyasalları transfer ederken sızıntılara müsamaha gösterilemez.”


Yerel pompa distribütörü, “Finish Thompson pompaları bakımı kolaylaştırır ve enerji açısından verimlidir. Kalitelerine duyduğumuz güven, kullanıcı için tavsiye etmeyi oldukça kolay bir seçim haline getirdi. Aldığımız geri dönüşler gerçekten çok olumlu,” şeklinde ekliyor.

Üstün Hizmet

Distribütörü Finish Thompson’a çeken tek etken kaliteli pompa güvenilirliği değildi. Hizmette de endüstri liderliği çok önemlidir. Distribütör, “Finish Thompson’ın sağladığı desteği yeterince vurgulayamıyorum. Hem uygulamalı hem de teknik yardım sunuyorlar ve destek ekipleri her zaman mükemmel. Onlar bizim en iyi çözüm ortaklarımızdan biri,” diye vurguluyor.


MacPhee, Finish Thompson hakkında benzer memnuniyete sahip. “Geçtiğimiz birkaç yılda iyi sonuçlar aldık. Bir çok satıcı, size ürünü sattıklarında hemen işlerini bitirir ve ellerini ayaklarını sizden çekerler. Finish Thompson, yeni bir çözümü uygulamadan önce, uygulama sırasında ve hatta sonrasında ihtiyaçlarımız için en iyi çözümü bulmak için bizimle birlikte çalışmaya istekliydi.”

DB Serisi Salmastrasız Manyetik Tahrikli Santrifüj Pompalar

DB Serisi manyetik tahrikli santrifüj pompalar, hidrolik verimlilik ve aşındırıcı sıvı kullanımı için standardı belirler. Yüksek ve kaliteli performans için tasarlanmışlardır. DB Serisi pompalar, sektörde bulunan herhangi bir pompaya kıyasla en yüksek verimliliği sunar ve Polypropylene veya PVDF olmak üzere, korozyona dayanıklı iki farklı gövde seçeneği mevcuttur.

Ayrıntılı bilgi için firmamızla iletişime geçerek uygulamanıza özel çözümlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş