Merkezi Gres Yağlama Sistemleri

Oil-Rite (ABD); kullanımı oldukça basit bir otomatik yağlama sistemidir. Ortak bir rezervuardan beslenen ve istenilen sayıda noktaya kadar çıkılabilen hemen hemen tüm gres tipleri ile kullanılabilen bir sistemdir.

Her noktanın yağlanmasında birbirinden bağımsız, hava tahrikli küçük piston pompalar kullanılmaktadır. Gres rezervuarı basınçlı hava ile bu küçük dozaj pompalarını sürekli olarak beslemektedir.

Piston Valflerin 3/2 Selenoid Valf vasıtasıyla açılıp kapatılmasıyla otomatik yağlama gerçekleşmektedir. Selenoid Valfi açıp kapatmak için gerekli olan emir, Çift Zamanlı bir timer veya makina üzerindeki PLC’den alınabilir.

Aynı zamanda her piston valfin üzerinde gres miktarını ayarlamak için bir düğme bulunmaktadır. Bu şekilde her noktaya giden gres miktarı ayrı ayrı olarak ayarlanabilmekte dolayısıyla gerektiği gibi bir yağlamaya imkan sağlamaktadır.

Her devreye girmesinde piston valfler max. 0,2cc gres verebilmektedir. Devreye alma periyodu ile oynayarak her nokta için toplam gres miktarı hassas bir şekilde ayarlanabilmektedir.

Özellikle aynı ekipman üzerinde bulunan ve max. 24 noktaya kadar olan otomatik yağlama uygulamalarında, merkezi bir pompadan beslenen ve dağıtıcılarla yataklara ayrılan sistemlere göre hem daha iyi bir performans elde etmek mümkündür hem de maliyet açısından oldukça ekonomik olmaktadır.

Aşağıda otomatik gres yağlama sistemimizle ilgili kataloğa ulaşabilir ve bazı uygulama resimlerini görebilirsiniz.

Pompa Çeşitlerimiz