Özel PTFE Bant – Gold Tape

Bilindiği gibi tesislerimizde dişli bağlantılarda sızdırmazlık elemanı olarak birçok noktada harcıalem PTFE bant kullanılmaktadır. Fakat, bu ince ve az yoğun PTFE bant uygulamada zorluklar yaratmaktadır.

Gold Tape, su, sıcak su, kızgın yağ, basınçlı hava, sentetik ve madeni yağlar, tüm solventler, gazlar ve akaryakıtta kullanılabilir.

Harcıalem bu bantlar çok ince olduğundan dolayı, yırtılmakta bunun önüne geçmek üzere diş üzerine çok fazla sayıda kat sarılmaktadır. Montaj esnasında bant sıyrılıp esas görevi olan diş üzerinde sızdırmazlığı sağlamamakta; dip noktada bir alın contası gibi çalışmaktadır. Dolayısıyla hatlarda oluşan hareketlerden olumsuz etkilenmektedir. Aynı zamanda, yine montaj esnasında geri tur gerektiren durumlarda sıyrılmadan dolayı yeniden  teflonlanması şart olmaktadır.

Ekte detaylarına ulaşabileceğiniz GOLD TAPE, yüksek yoğunluğu ve kalınlığı sayesinde diş üzerine 2-3 tur sarılması kafi gelmekte ve montaj sırasında sıyrılmayıp diş üzerinde kaldığından dolayı kaçakları engellemekte ve aynı zamanda 180°C’ye kadar geri dönüş imkanı sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra; sadece 2-3 tur yeterli olduğundan dolayı sarfiyat azalacağından; GOLD TAPE standart bantlardan çok daha ekonomik olmaktadır.

Marmaray Projesi‘nde, tüm yangın hatlarını döşeyen müteahhit firma bu ürünü başarıyla kullanmıştır.

GOLD TAPE BROŞÜRÜ