Bilgisayar Destekli Manuel Yağlama Sistemi (LUBERIGHT)

luberight tpm

Bilindiği gibi işletmelerde gresle yağlama yapılan birçok nokta bulunmaktadır. Ekipmanların yağsız kalması nasıl istenmeyen bir durumsa, aşırı yağlanması da yanlış bir uygulamadır. Günümüzde bu yağlama işlemleri otomatik sistemlerle veya manuel olarak yapılmaktadır. Otomatik sistemlerde gerekli yağ miktarı hassas olarak ayarlanabilmektedir. Dolayısıyla bu sistemin kullanıldığı yerlerde her noktaya ne miktarda gres basıldığı bilinmektedir.

Ancak manuel sistemlerde bu pek mümkün olmamaktadır. Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın manuel yağlamalarda hangi noktanın hangi miktarda ve ne zaman yağlandığını kayıt altına almak oldukça zor bir iştir. Zaman zaman fazla yağlamalarla karşılaşıldığı gibi zaman zaman da unutmalardan kaynaklı olarak bazı noktalar yağsız kalabilmektedir.

Yağlama konusunda uzman Assalub firmasına ait bilgisayar destekli manuel yağlama sistemleri ile bu sorunların tamamı ortadan kalkmaktadır. Bir bilgisayar programı ile beraber kullanılan bu sistemde her yağlama noktasına bir nipel monte edilmekte ve bu nokta bir sefere mahsus olmak üzere programa tanıtılmaktadır. Bilgisayara yapılan bu tanıtma sırasında, yağlama noktasını bir grup içerisinde gösterip bu noktaya kaç gün ve / veya hafta aralıkla kaç gram gres basılacağı programa girilmektedir. Bundan sonraki adımda bilgisayar programı sayesinde yağlama takvimi oluşturulmaktadır.

nipel tpm
uygulama manuel

Nipeller (transponders) gresmetrenin tanımladığı özgün numaralara sahiptirler.

Sertleştirici plaka ve asit geçirmez çelik kilitleme halkasından oluşmaktadır. Yağlama nipeli çinko kaplamadır.

Yani yağlama yapacak olan kişi gres tabancasını alıp işletmedeki yağlama noktalarına gittiğinde nipeller antenli gres tabancası tarafından tanınacak ve yağlama miktarı (eğer yağlama günü gelmişse) dijital gresmetre üzerinde belirecektir. Eğer yağlama zamanı henüz gelmemişse gresmetre üzerinde sıfır (0) sayısı belirecektir. Yağlama yapıldıkça sayaç geriye doğru sayacak ve yanlışlığa mahal vermeyecektir.

LUBERIGHT BROŞÜRÜ

Gres noktasının önceden tanımlanmış olan ismi ve ihtiyaç olan gres miktarı ekranda gözükmektedir.

Yağlama noktasına beslenen gres miktarı da gres metre tarafından kayıt altında tutulur.

O gün içindeki yağlama tamamlandığına bilgisayar ile gresmetre arasında bir bağlantı kurulacak ve bilgiler bilgisayar programına alınacaktır. Bu şekilde hangi noktalara kaç gram gres basıldığı, hangi noktaların atlandığı, hangi noktaların günü gelmemesine rağmen yağlandığı takip edilebilecektir. Bu yükleme sırasında program otomatik olarak gresmetreye de bir sonraki yağlamaları bildirecektir.

gres yağlama bilgisayar

Yapılan yağlama, gres metreden bilgisayara aktarılır.

bilgisayar destekli

Hangi noktaların yağlandığı ya da yağlanmadığı, ne kadar ve ne zaman yağlandığı kolayca takip edilebilir.

Daha ayrıntılı bilgi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi: 09:00 – 18:00

Salı: 09:00 – 18:00

Çarşamba: 09:00 – 18:00

Perşembe: 09:00 – 18:00

Cuma: 09:00 – 18:00

Cumartesi: Kapalı

Pazar: Kapalı

Google Yorumlar

Hüseyin KORUCUOĞLU
Hüseyin KORUCUOĞLU
2023-10-05
Profesyonel kurumsal firma teşekkürler
Ali Acar
Ali Acar
2023-01-11
İnsanlar iyiler alakadar hep yardımcı olmaya çalışıyorlar
Muharrem Korkmaz
Muharrem Korkmaz
2022-10-19
sosyal iliskileri iyi musterilerle
Aziz CEYLAN
Aziz CEYLAN
2021-11-17
Profesyonel ekip

Teklif Al