Eyelet (İç Ringli)

Eyelet (1)

Nr.877 GRAFSEAL EYELET, çift sıra perfore edilmiş 316 Paslanmaz Çelik sac takviyeli, saf grafit, paslanmaz iç ringli yüksek performans contasıdır.

Genleştirilmiş saf grafitin, hiçbir bağlayıcı veya yapıştırıcı kullanılmadan, paslanmaz perfore çelik sac üzerine preslenmesiyle oluşturulmuştur.

  • -240 °C ile 1650 °C arasında erimez ve yanmaz.
  • 350 Bar basınç dayanımına sahiptir.
  • Sertleşmez, kırılmaz, soğuk akma yapmaz.
  • Bozuk flanş yüzeylerinde bile boşlukları doldurur.
  • Flanş yüzeyine yapışmaz, rahatlıkla temizlenir.

Gerek hareketli gerek hareketsiz makine parçalarının arasından her tür maddenin sızmasını önleme amacıyla tasarlanan, üretilen ve kullanılan elemanlar sızdırmazlık elemanları olarak adlandırılır. Sızdırmazlık elemanları O-ring, takım halka, döner mil keçesi ya da körüklü keçe gibi farklı isimlerle de anılmaktadır.

Bunlara ek olarak dişli, rulman ve diğer değerli işlenmiş parçaların ömrü ile sızdırmazlık elemanlarının kalitesi arasında doğrudan bağlantı vardır. Bu yüzden sızdırmazlık elemanları, makine elemanları arasında en önemli parçalardan biridir. Görünüş olarak parçalar birbirlerine çok benzemekle birlikte kesit farkı, ölçüsel tolerans ve malzeme kalitesindeki farklılık gibi özellikler açısından birbirlerinden ayrılabilirler.

Sızdırmazlık elemanları işletmelerde söz konusu olan dinamik ve statik uygulamalarda pek çok farklı çeşitleri ile kullanılmaktadır. Ancak hangi sızdırmazlık elemanlarının kullanılacağı belirlenirken kullanım yapılacak alanın sıcaklığına, basıncına, akışkanlığına ve benzer etkenler değerlendirilir. Kullanıldığı sistemdeki koşullar, sızdırmazlık elemanlarının uzun süre ve yüksek performansla çalışması noktasında doğrudan etkilidir. Uygun seçimler yapıldığında makine bakım periyotları uzar. Bu aynı zamanda duruş sürelerini ve yedek parça maliyetlerini azaltan bir etkendir. Kullanım sonucu optimum fayda sağlanabilmesi için sızdırmazlık elemanlarını doğru seçmek önemlidir.

Sızdırmazlık elemanları makine parçaları arasından her tür sıvının sızmasını önleme avantajı ile ön plana çıkmaktadır. Sağladıkları avantajlar sayesinde sızdırmazlık elemanları petrokimya, havacılık, savunma sanayi ve otomotiv sektörleri başta olmak üzere pek çok farklı sektörde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Tüm bunların yanı sıra sızdırmazlık elemanları genellikle motor, pompa, şanzıman, valf gibi ekipmanların, flanşların ve mekanik birleşimlerin kullanıldığı yerlerde tercih edilir.

Sızdırmazlık elemanları kullanım alanlarına göre statik ve dinamik olarak kategorize edilmektedir. Statik sızdırmazlık; sabit diğer bir deyişle hareketsiz iki yüzey arasında sızdırmazlık sağlamak için flanş keçeleri, boru bağlantıları, valf pley contaları, hidrolik silindirlerde boru ile boğaz takozu arasında, mil ile piston başı arasında ve pek çok farklı uygulamada kullanılmaktadır.

Dinamik sızdırmazlık; sızdırmazlık elemanının döner veya doğrusal olarak en az bir hareketli yüzeyde sızdırmazlık sağladığı durum olarak tanımlanabilir. Aynı anda ilerleme ve dönem hareketinin olduğu sistemlerin bulunması da söz konusu olabilir. Piston, döner şaft keçeleri, boğaz sızdırmazlık elemanları en yaygın kullanılan dinamik sızdırmazlık elemanları olarak sıralanabilir. Dinamik sızdırmazlık elemanlarında oluşan ince yağ filmi tabakası, sızdırmazlık elemanlarının çalıştığı yüzey arasındaki sürtünmeyi azaltmakta, sıcaklık artışı engellenerek uzun ömürlü çalışma performansı sağlanmaktadır.

Sızdırmazlık elemanları fiyatlamasında kullanım alanı, kullanım amacı, üretimde kullanılan malzeme ve kullanımı tercih edilen sızdırmazlık elemanlarının özellikleri başta olmak üzere çeşitli etkenler değerlendirilir.

Makinelerin ya da sistemlerin içerisinde yer alan yağın ve diğer sıvıların dışarıya çıkmasını bunun yanı sıra dışarıda bulunan sıvının ve tozun içeri girmesinin önlenmesi için sızdırmazlık elemanları kullanılır. Buna ek olarak sızdırmazlık elemanları makinelerin sağlıklı bir şekilde çalışması sürecinde de etkili bir rol oynarlar. 

Sızdırmazlık elemanları sayısız uygulamada, çok sayıda ve çeşitlilikte ekipmanda, hareketli ve hareketsiz makine parçaları arasında her türlü sıvının sızmasını önleme amacıyla kullanılmaktadır. 

NR. 877 GRAFSEAL EYELET BROŞÜRÜ

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi: 09:00 – 18:00

Salı: 09:00 – 18:00

Çarşamba: 09:00 – 18:00

Perşembe: 09:00 – 18:00

Cuma: 09:00 – 18:00

Cumartesi: Kapalı

Pazar: Kapalı

Google Yorumlar

Hüseyin KORUCUOĞLU
Hüseyin KORUCUOĞLU
2023-10-05
Profesyonel kurumsal firma teşekkürler
Ali Acar
Ali Acar
2023-01-11
İnsanlar iyiler alakadar hep yardımcı olmaya çalışıyorlar
Muharrem Korkmaz
Muharrem Korkmaz
2022-10-19
sosyal iliskileri iyi musterilerle
Aziz CEYLAN
Aziz CEYLAN
2021-11-17
Profesyonel ekip

Teklif Al