Merkezi Gres ve Sıvı Yağlama Sistemleri

Sürekli dönen ve sürtünen, rulman gibi, ekipmanlarda meydana gelen arızalın büyük bir kısmı uygun olmayan veya zayıf yağlamadan kaynaklanmaktadır.

Oil-Rite Otomatik Merkezi Yağlama Sistemlerinin avantajı ise hem azar azar hem de sürekli yağlama yapmasıdır.

2
1

Oil-Rite Otomatik Merkezi Gres ve Sıvı Yağlama Sistemlerinde her noktayı ayrı yağlama prensibine dayanan sistemleri, TPM Mühendislik olarak bizler uzun yıllardır dizayn etmekteyiz. Her noktanın ayrı yağlanabilir olması uygulamalarda büyük avantajlar sağlamaktadır. Örneğin, dağıtıcılı sistemlerde bir noktanın tıkanması halinde diğer noktalar da yağlanmazken, Oil-Rite Otomatik Yağlama Sistemlerinde her nokta ayrı yağlandığı için böyle bir problemle karşılaşılmaz. 1 nokta tıkansa dahi diğer noktaların yağlanması konusunda bir sorun olmayacaktır. Aynı zamanda her noktanın gres & sıvı yağ ihtiyacı değişirse Oil-Rite üzerinden yine farklı noktalar için farklı gramajlar ayarlanabilmektedir.

Piston valflerin 3/2 Selenoid Valf vasıtasıyla açılıp kapatılmasıyla otomatik yağlama gerçekleşmektedir. Selenoid Valfi açıp kapatmak için gerekli olan emir, Çift Zamanlı bir timer veya makina üzerindeki PLC’den alınabilir.

Aynı zamanda her piston valfin üzerinde gres miktarını ayarlamak için bir düğme bulunmaktadır. Bu şekilde her noktaya giden gres miktarı ayrı ayrı olarak ayarlanabilmekte dolayısıyla gerektiği gibi bir yağlamaya imkan sağlamaktadır.

Her devreye girmesinde piston valfler max. 0,2cc gres verebilmektedir. Devreye alma periyodu ile oynayarak her nokta için toplam gres miktarı hassas bir şekilde ayarlanabilmektedir.

Oil-Rite Otomatik Merkezi Gres ve Sıvı Yağlama Sistemlerine dair bazı uygulama resimlerini aşağıda görebilirsiniz.

OIL-RITE BROŞÜRÜ
yaglamamerkezi-300x237

Yukarıdaki tablodan görülebileceği gibi; manuel yağlamada, yağlamanın ilk yapıldığı an ile tekrar yağlama zamanının geldiği an arasında optimum noktadan uzak bir seyir izlenmektedir. Dolayısıyla yağlama noktası çoğu zaman çok ve/veya az yağlı durumda kalmaktadır. Oysaki otomatik yağlama tercih edildiğinde sürekli optimum noktaya yakın bir yağ seviyesi sağlanmaktadır.

Otomatik Yağlama Sistemi ile ilgili çalışma yapmak istediğiniz noktalarla ilgili firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Teknik ekibimiz en kısa zamanda sizlere geri dönüş yapacaktır.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi: 09:00 – 18:00

Salı: 09:00 – 18:00

Çarşamba: 09:00 – 18:00

Perşembe: 09:00 – 18:00

Cuma: 09:00 – 18:00

Cumartesi: Kapalı

Pazar: Kapalı

Google Yorumlar

Hüseyin KORUCUOĞLU
Hüseyin KORUCUOĞLU
2023-10-05
Profesyonel kurumsal firma teşekkürler
Ali Acar
Ali Acar
2023-01-11
İnsanlar iyiler alakadar hep yardımcı olmaya çalışıyorlar
Muharrem Korkmaz
Muharrem Korkmaz
2022-10-19
sosyal iliskileri iyi musterilerle
Aziz CEYLAN
Aziz CEYLAN
2021-11-17
Profesyonel ekip

Teklif Al