T22 Threadlocker

GENEL BİLGİLER:
SAF–T–LOK anaerobik yapışkan/sızıntı önleyiciler kilitleme, sızdırmazlık, dolgu ve metal parçaları bağlamak için formüle edilmiş tek bileşikli solventsiz bir bileşendir.

Hava ile temasında bozulmaz, oksijensiz ortamda birbirine yataklık eden iki metal arasında kür olur. Parçalar arasında eksi haline geri dönebilen polimer bir tabaka oluşturur. SAF–T–LOK ürünleri kullanıcı için akışkan sızdırmazlığına ek olarak solvent, korozyon ve parçalar arasındaki galvanik etkilere karşı direnç sağlar. SAF–T–LOK T22, kür olduktan sonra gerektiğinde parçaların normal aletlerle demontajına olanak sağlar.

ÜRÜN TANIMI:
SAF–T–LOK T22; tekrar ayar gerektiren civata sabitlemesi ve benzeri uygulamalar için geliştirilmiş, düşük mukavemetli kitleme ve sızdırmazlık için kullanılır. Bu ürün, montaj elemanlarını önceden yağlandırmasına rağmen gereken torkla montaja olanak sağlar. Yüksek mukavemet gerektirmeyen durumlarda uygulanabilir. Bu ürünün seçilmesi, akışkan sızdırmazlığı yanında düşük mukavemetli sabitlemelerde oldukça güvenilirdir.

GELİŞTİRİLMİŞ EKİPMAN GÜVENİLİRLİĞİ:
Vibrasyon altında kitleme vidası ve puluna daha büyük bir sabitleme kuvveti uygulayarak güvenilirliği arttırır. Gereken sabitleme derecesi için uygun torkla sıkmaya olanak sağlar. Ayrıca mekanik sabitleme metotlarına kıyasla kayda değer bir tasarruf sağlar.

UYGULAMA KOLAYLIĞI:
Yapıştırıcı bir malzemeyle karıştırılmasına gerek yoktur. Özel ihtiyaçlara cevap verebilmesi için çok geniş bir uygulama metodu aralığına sahiptir. Temizlenmesi kolay ve kokusu oldukça azdır.

SAF–T–LOK T22 thixotropic bir sıvıdır. Bütün thixotropic ürünlerin kalınlığı veya viskozitesi uygulanan kaymaya veya ölçüm aletinin hızına göre değişir. Yüksek viskozitelerde düşük kaymalar oluşur. Bu özellik uygulamayı basitleştirdiğinden zaiyatı azaltır.

Bu ürünün başka bir faydası da, tork gerilme ilişkisi üzerindeki etkisidir. Montajlama için gereken yağlamayı yapan diğer sabitleyici sıvıların aksine bu ürün gerilme ve tork arasında direkt bir oran sağlar. Bu sayede yağlandırılmamış veya çok az yağlandırılmış bir bağlantı elemanına uygulanan torka karşılık gelen gerilme elde edilebilir. Bütün thixotropic ürünler kullanılmadan önce çalkalanmalıdır.

TORK GERİLME İLİŞKİSİ:
SAF–T–LOK sabitleyicileri genelde cıvata gerilmesini arttırır. Sabitleyicinin yağlama özelliğine bağlı olarak civataya verilen tork daha büyük bir gerilme sağlar ise de SAF–T–LOK T22’de bu fark %10 değerini aşmaz. Bağlantı elemanlarındaki gerilme uygulanan torkun düzenlemesiyle kontrol edilebilir. Gerilme ve tork arasındaki ilişki aşağıdaki gibidir:
T = CDFT= Tork (Nm)
C= Kullanılan Cıvata ve somuna ait katsayı
D= Cıvata Çapı (m)
F= Gerilim veya sıkıştırma kuvveti (N)
Bazı metaller için “C” değerleri aşağıdadır.
Çelik 0.16, Fosfat 0.14, Kadmiyum 1.4, Çinko 0.18, Paslanmaz 0.22, Alüminyum 0.17

SOLVENT DİRENCİ:
SAF–T–LOK T22’nin uygulandığı ve kürüne izin verildiği bağlantı ve boru bileşim elemanları yükseltilmiş sıcaklıklarda farklı sıvılara batırılmışlardır. Genel olarak mukavemette bir azalma ortaya çıkmıştır.
87°C’de 30 gün sonra aşağıdaki mukavemet yüzdelerine ulaşılmıştır.

87°C hava referansında  %100
Motor Yağı                       88
Su                                  41
Glikol / su                      43
Taşıma Sıvısı                  108
Benzin                           67
Skydrol                          82

T22 THREADLOCKER BROŞÜRÜ

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi: 09:00 – 18:00

Salı: 09:00 – 18:00

Çarşamba: 09:00 – 18:00

Perşembe: 09:00 – 18:00

Cuma: 09:00 – 18:00

Cumartesi: Kapalı

Pazar: Kapalı

Google Yorumlar

Hüseyin KORUCUOĞLU
Hüseyin KORUCUOĞLU
2023-10-05
Profesyonel kurumsal firma teşekkürler
Ali Acar
Ali Acar
2023-01-11
İnsanlar iyiler alakadar hep yardımcı olmaya çalışıyorlar
Muharrem Korkmaz
Muharrem Korkmaz
2022-10-19
sosyal iliskileri iyi musterilerle
Aziz CEYLAN
Aziz CEYLAN
2021-11-17
Profesyonel ekip

Teklif Al