Dış Ringli Spiral Sarımlı Çelik Contalar

İşletmelerde Dış Ringli Spiral Sarımlı Çelik Contalar, özellikle basınç ve sıcaklığın yüksek olduğu noktalarda (buhar, kızgın yağ vb. hatlarda) yoğun olarak kullanılmaktadır. Uygulama yerine göre, farklı sarım (304SS, 316SS, vb.) ve dolgu malzemeleri (PTFE, Saf Grafit vb.) kullanılarak üretilmektedir.

Endüstride yoğun olarak kullanılan modeller sürekli olarak stoklarımızda bulunmaktadır. Stoklarımızda yer alan Dış Ringli Spiral Sarımlı Çelik Contaların özellikleri aşağıda ayrıntılı olarak belirtilmiştir.

1) Dış Ringli Spiral Sarımlı Contalar (SWG with Outher Ring)
304SS Sarım Malzemeli / Saf Grafit Dolgulu
Özel Spray Boyalı Karbon Çelik Dış Ringli

2) Dış Ringli Spiral Sarımlı Contalar (SWG with Outher Ring)
316SS Sarım Malzemeli / Saf Grafit Dolgulu
Kadmiyum Kaplı Karbon Çelik Dış Ringli

Yukarıdaki modeller hem DIN (PN10,PN16,PN25 ve PN40 olarak)hem de ANSI normunda (150lb, 300lb, 600lb, 900lb ve 1.500lb olarak) 24″ ve DN500 ölçülerine kadar sürekli olarak stoklarımızda bulunmaktadır. Bunun dışındaki, standart olan veya olmayan tüm ölçüler ile ilgili mümkün olan en kısa teslim süresiyle müşterilerimize uzun yıllardır hizmet vermekteyiz.

Sayfanın yan tarafından ulaşabileceğiniz broşürde ürünle ilgili detayları görebilirsiniz.

Hareketli ve hareketsiz endüstriyel parçalar arasındaki her tür maddenin sızmasını önleme, sızdırmazlık ve yalıtım sağlanması amacıyla kullanılan ekipmanlar sızdırmazlık contaları olarak adlandırılır. Contalar pek çok farklı özelliğe sahip olarak üretilirler. Bu sayede pek çok üretim sürecinde ve üründe sızdırmazlık elemanlarından faydalanılır. Belirli bir uygulama için en uygun sızdırmazlık elemanının conta olduğuna dair karar verildikten sonra çeşitli faktörler değerlendirilir. Bu sayede uygun conta çeşidi ve malzemesi seçilebilir. Sızdırmazlık contalarının metal, metal olmayan ve yarı metal olmak üzere farklı türleri vardır.

Kimyasal ve benzeri maddeler ile proses sıvılarının taşındığı, işlendiği ya da depolandığı endüstrilerde pek çok farklı sızdırmazlık sorunuyla karşı karşıya kalınabilir. Bu yüzden kimya endüstrisi, enerji üretimi ve dönüşümü, rafineriler ile gıda endüstrisi kapsamında fark edilmeyen hatta gözle görülemeyen düz contaların kritik bir önemi olduğu açıktır. Çeşitli uygulama alanlarında çok çeşitli yüklere maruz kalmaları nedeniyle contaların üretimi sırasında farklılıklara sahip malzemeler kullanılmaktadır. Sızdırmazlık contaları agresif ortamlar, yüksek basınç güçleri, yüksek ya da düşük sıcaklıklara karşı direnç noktasında ön plandadırlar.

Sızdırmazlık contaları; pnömatik, hidrolik sistemler, makina imalat sanayii, gaz, buhar, akaryakıt, sıcak su, kızgın yağ gibi akışlanların yer aldığı ısıtma ve soğutma sistemlerinde, küçük ev aletlerinde, kombilerde, ilaç fabrikalarında, gemi inşa sanayiinde, sıvı ve gaz nakli tesislerinde, deterjan fabrikalarında, yüksek basınçlı buhar tesislerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak zeytinyağı, süt, içecek ve çikolata üretimi gibi çeşitli alanlarda gıdaya uygun silikon elastik sızdırmazlık contalarından faydalanılması mümkün olabilir.

Sızdırmazlık contalarının temel kullanım amacı yalıtım ve sızdırmazlık sağlanmasıdır. Bu kapsamda sızdırmazlık contalarının deri, asbest, keçe, kağıt, kurşun, mantar, plastik, yapı izolasyonu, boru hatları ve kimyasal maddelerden üretim yapılan pek çok farklı alanda kullanılması söz konusu olmaktadır. Günümüzde gelişen teknolojilerden faydalanılarak üretilen malzemelerin kalitesinin artmasına bağlı olarak deri kullanımı giderek azalmıştır. İyi bir sızdırmazlık elemanı olmasına karşın kurşun yüksek maliyeti dolayısıyla boru hatlarında nadiren kullanılır. Asbest ise zararlarından dolayı günümüzde tercih edilen sızdırmazlık elemanları arasında yer almaz.

Sızdırmazlık contalarının çeşitli sektörlerde kullanılması çok önemlidir. Conta kullanılmaması halinde sıvı sızdırmasıyla birlikte ürünlerde nem olabilir hatta ürünler nemden dolayı bozulabilir. Bu maliyetlerin artmasına yol açabilecek bir etkendir. Yaşanacak sızıntılar elektronik devrelere sızarak devre elemanlarının bozulmasına ve devrenin yanmasına neden olabilir. Bu tür durumları önleyecek sızdırmazlık contaları fiyatları üretimde kullanılan malzeme, ürünün cinsi, yapısı ve şekli başta olmak üzere çeşitli etkenlere göre farklılık gösterebilir. Bu aşamada ihtiyaca uygun ürün seçimi yapmak çok önemlidir.

Endüstriyel contaların sahip olduğu en önemli özelliklerden biri üzerlerindeki yükleri tolere etme kapasiteleri olmaktadır. Sızdırmazlık contalarının flanş, Menol ve tank kapağı gibi endüstriyel parçalar arasında ve her tür akışkanın dışarı sızdırılmasını önleme amacıyla kullanılması mümkündür. Sızdırmazlık contaları; yüksek basınçlı buhar tesislerinde, sıvı ve gaz nakli tesislerinde, deterjan fabrikalarında, ilaç fabrikalarında, gemi inşa sanayiinde, küçük ev aletlerinde, kombilerde, akaryakıt, sıcak su, gaz, buhar, kızgın yağ gibi akışkanların olduğu ısıtma ve soğutma sistemlerinde, pnömatik, hidrolik sistemlerde ve makina imalat sanayiinde son derece sık bir şekilde kullanılmaktadır.

DIŞ RİNGLİ SPİRAL SARIMLI ÇELİK CONTALAR BROŞÜRÜ

Teklif Al