Canlı Hat Tamir Kelepçeleri

Hatlarınızı durdurmadan Canlı Hat Tamir Kelepçeleri ile kalıcı çözüm

RCH-S
rch-l (2)
Green Plastik Coupling

Canlı Hat Tamir Kelepçeleri, düz borular üzerinde meydana gelen kaçakların hızlı ve kolay bir şekilde tamiri ve aynı zamanda iki boruyu birleştirmek için de kullanılır. Bilindiği gibi tesislerimiz kilometrelerce boru hatları ile donatılmıştır. Fakat zamanla borularda aşınmalar ve bu sebeple kaçaklar meydana gelmektedir. Bu kaçaklar önemli hatlardaysa duruşa sebep olmakta veya duruş zamanına kadar geçici bir takım çözümler bulunmaktadır.

Özellikle denizcilik endüstrisinde yoğun kullanım alanı bulunan Tamir Kelepçeleri’nin bir çok ölçüsü  stoklarımızdan derhal olarak tedarik edilmektedir.

Dirsek Tip Tamir Kelepçeleri ( RCH-E Elbow Type )

RCH-E ( Elbow Type) model “Dirsek Tip Tamir Kelepçeleri” hatlardaki dirseklerde de hattı durdurmadan tamir imkanı sağlamaktadır. NBR iç contalı olarak 15A-150A ölçüleri stoklu olarak bulunmaktadır.

resim-2
resim-4
resim-1

Örneğin;

MALZEMESICAKLIK DAYANIMIKULLANIM ALANLARI
EPDM-30ºC ile +90ºC arasındaSıcak ve soğuk su, hava, toz ve genel amaçlı kullanım
NBR-20ºC ile + 70ºC arasındaDoğalgaz, benzin, mazot, yağ ve diğer hidrokarbonlar
SİLİKON-50ºC ile + 200ºC arasındaSıcak uygulamalarda
VİTON-30ºC ile + 230ºC arasındaYüksek sıcaklık ve kimyasal dayanım gereken yerlerde

 

Stoklarımızda bulunan modeller ve daha ayrıntılı bilgi için firmamızla irtibata geçiniz.

Her tür borunun oluşabilecek tüm sorunlarında kullanılmak üzere tasarlanan, paslanmaya dayanıklı özelliklere sahip, paslanmaz metal ve kauçuktan oluşan ürünler kolay tamir kelepçesi olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda manşon sızdırmalarında manşonun iptal edilmesi ve manşonun yerine kullanılması da mümkün olmaktadır. Son derece yüksek sızdırmazlık sağlayan kolay tamir kelepçeleri ekonomik ürünler olarak ön plana çıkmaktadır.

Kolay tamir kelepçeleri basit ve hızlı bir montaj imkanına sahiptir. Basınçlı hatlarda son derece güvenilir bir şekilde kolay tamir kelepçelerinin kullanılması mümkündür. Kolay tamir kelepçesi hem hafif hem kolay taşınabilir ürünler olduğu için su kaçakları konusunda üst düzey tasarruf sağlama özelliğine sahiptir. Kolay tamir kelepçelerinin kullanılması sayesinde tüm boru gruplarında, manşon kaçaklarında ve yüksek basınçlı hatların bağlantılarında kesin ve etkili çözümler elde edilmesi mümkün olmaktadır.

Kolay tamir kelepçeleri PE, PVC, CTP, AÇB, çelik, Font, Düktil gibi tüm boru gruplarında çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan çatlakların, deliklerin, kırıkların ve çeşitli hasarların mümkün olan en pratik ve etkili şekilde tamir edilmesi amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır.

Kolay tamir kelepçesi kullanılırken ilk olarak vana kapatılır ve su girişi engellenir. Asbest boru kelepçesi kesilerek çıkarılır. Kolay tamir kelepçesinin montajının yapılacağı yer işaretlenir. Contanın kolay bir şekilde monte edilebilmesi için ilgili bölge yağlanır. Manşonun alt gövde parçası yerleştirilir. Contanın iki ucu birleştirilir. Gövdenin iki tarafında yer alan ikişer adet mil yerleştirilir. Alt ve üst gövde parçalarının birleşmesi amacıyla kullanılacak 6 adet cıvata sıkılır ve gövde sabitlenir. Cıvatalar sıkılarak montaj süreci tamamlanır. 

Kolay tamir kelepçesi kırık ya da çatlak bölgelerdeki sızıntıların, paslanmaz cıvata ya da somun yardımıyla gövde çeliğiyle boru arasındaki kauçuk parçanın sıkıştırılması yoluyla pratik ve kolay bir onarım sağlayan bir tamir malzemesi olma özelliğine sahiptir.

Sızdıran su ya da gaz boruları nedeniyle ciddi sorunlar yaşanabilir. Bu yüzden su ya da gaz kayıpları mümkün olan en kısa sürede önlenmeli, bunun için güvenli ve dayanıklı bir onarım süreci planlanmalıdır. Kolay tamir kelepçeleri kullanılarak hasarlı ve / veya kırık borular kalıcı olarak onarılabilir.

Kullanım alanına ve amacına göre farklı çeşitleri bulunan kolay tamir kelepçesi modellerinin fiyatları üretimlerinde kullanılan materyal ve özellikleri gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilir.

Kolay tamir kelepçesi modelleri çelik, asbestli çimento, dökme demir, bakır ve sentetik malzemelerden üretilmiş gaz ve su borularının onarılması amacıyla kullanılır. Zemin altına ve üstüne yerleştirilmiş boruların kalıcı onarımı için kolay tamir kelepçeleri kullanılması söz konusu olabilir. Herhangi bir kaçak olan, anında ve etkili bir şekilde onarılması gereken su ve gaz borularında kolay tamir kelepçesi modellerinin kullanılması söz konusu olabilir.

Asbestli çimento, çelik ya da dökme borulardaki delikler, kırıklar, PVC borulardaki çatlaklar, korozyon sızıntıları, servis vinci ya da kopan dallanma bölümlerinden kaynaklanan hasarlar konusunda kolay tamir kelepçesi modelleri kullanımı gerekliliği doğabilir.

tamir-kelepceleri-brosürü

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi: 09:00 – 18:00

Salı: 09:00 – 18:00

Çarşamba: 09:00 – 18:00

Perşembe: 09:00 – 18:00

Cuma: 09:00 – 18:00

Cumartesi: Kapalı

Pazar: Kapalı

Google Yorumlar

Hüseyin KORUCUOĞLU
Hüseyin KORUCUOĞLU
2023-10-05
Profesyonel kurumsal firma teşekkürler
Ali Acar
Ali Acar
2023-01-11
İnsanlar iyiler alakadar hep yardımcı olmaya çalışıyorlar
Muharrem Korkmaz
Muharrem Korkmaz
2022-10-19
sosyal iliskileri iyi musterilerle
Aziz CEYLAN
Aziz CEYLAN
2021-11-17
Profesyonel ekip

Teklif Al