Termal Etiketler ve Boyalar

ürünler tpm

Termal Etiketler; günümüzde özellikle kestirimci, önleyici ve toplam verimli bakım (TPM) için vazgeçilmez ürünler olarak kullanılmaktadır.

Çok ekonomik ve verimli bir şekilde; yapıştırıldığı yüzeyin sıcaklığını gösteren etiketler, hem geri dönüşümlü (termometre gibi) hem de geri dönüşümsüz (çıkılan en yüksek sıcaklıkta kalan) olarak kullanılmaktadır. Bu şekilde; mevcut sıcaklık değerlerinin izlenebilmesinin yanında, herhangi bir anda ekipmanın çıktığı en yüksek sıcaklık değeri görülebilmektedir.

Geri dönüşümsüz etiketlerin sıcaklık aralığı  -17°C ve +1270°C iken geri dönüşümlü etiketlerin sıcaklığı 0°C ve 100°C aralığındadır.

Bazı kullanım alanları ise gıda, sağlık, otomotiv, havacılık sanayi, bebek bakımı ve eğitim sektörleridir.

Termokromik pigmentler ve mürekkepler ise sıcaklık artışı ile renkten renksizliğe doğru değişim gösteren duyarlı ve oldukça hassas bir seridir. Sıcaklık tekrar düştüğünde renk tekrar ortaya çıkar.

Renk değiştiren efektler, bu pigmentleri renkli mürekkeplerin ve kaplamaların üzerine uygulayarak veya diğer şeffaf renklendiricilerle harmanlayarak sonsuza kadar değişebilir.

Daha detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçiniz.

ther two
ther one
termal etiketler
TERMAL ETİKETLER VE BOYALAR BROŞÜRÜ