Dozlama Sistemleri

Bilindiği gibi birçok parça, üretim hatlarında belirli miktarlarda sıvı yağ ve/veya gresle yağlanmaktadır. Geçmişte bu tip yağlamaların büyük bir kısmı elle, parmakla veya parçayı yağa daldırarak yapılmaktaydı. Ancak bu durumda da özellikle gelişen ürün standartlarına uygun bir yağlama yapmak neredeyse imkansızlaşıyordu. Çünkü her seferinde aslında ihtiyaç duyulan yağ miktarından, ya az ya da fazla bir yağ kullanımı söz konusu olmaktaydı. İki durumda da bir memnuniyetsizlik oluşmaktaydı. Bu sorunların tamamını ortadan kaldıracak olan sistemler ABNOX tarafından uzun yıllardır başarı ile üretilmektedir.

Biz de TPM Mühendislik olarak yıllardır Türk Sanayine vermiş olduğumuz çözümlere ABNOX ve diğer dozlama sistemlerimiz ile bir yenisini daha eklemekten mutluluk duymaktayız. Her türlü akışkanlığa sahip ürünlerin dozlanması ya da püskürtülmesi, uygulamalara özel pompa ve dozaj valfleri ile mümkündür.

Bu dozlama sistemlerinin ana çalışma prensibi, teneke veya varillerden bir pompa vasıtasıyla sürekli beslenmesi ve 5/2 solenoid valf aracılığla her devreye girdiğinde ayarlanmış olan miktarda yağı istenilen bölgeye basmasıdır. Bu dozaj pompası sistemleri, farklı uygulamalara hizmet verebilmek için, elle tetiklenebileceği gibi, otomasyonda da rahatlıkla kullanılabilecek şekilde üretilmiştir. Her pompa belirli bir miktara ayarlanıp sürekli aynı miktarda yağ, yağlanacak bölgeye verilebilir.

Pompalar ise aşağıda resimlerini de görebileceğiniz üzere standart pnömatik çalışan ya da pnömatik baskılı çalışan modeller olabilmektedir.

Aşağıdaki uygulama videolarından görebileceğiniz üzere hem volümetrik hem de sürekli akış elde edebileceğiniz birçok farklı dozlama sistemi tarafımızdan dizayn edilmektedir. Bu dozlama sistemleri, farklı uygulamalara hizmet verebilmek için, elle tetiklenebileceği gibi, otomasyonda da rahatlıkla kullanılabilecek şekilde üretilmiştir.

Daha ayrıntılı bilgi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

ABNOX DOZAJ VALFLERİ BROŞÜRÜ
ABNOX GRES POMPASI BROŞÜRÜ

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi: 09:00 – 18:00

Salı: 09:00 – 18:00

Çarşamba: 09:00 – 18:00

Perşembe: 09:00 – 18:00

Cuma: 09:00 – 18:00

Cumartesi: Kapalı

Pazar: Kapalı

Google Yorumlar

Hüseyin KORUCUOĞLU
Hüseyin KORUCUOĞLU
2023-10-05
Profesyonel kurumsal firma teşekkürler
Ali Acar
Ali Acar
2023-01-11
İnsanlar iyiler alakadar hep yardımcı olmaya çalışıyorlar
Muharrem Korkmaz
Muharrem Korkmaz
2022-10-19
sosyal iliskileri iyi musterilerle
Aziz CEYLAN
Aziz CEYLAN
2021-11-17
Profesyonel ekip

Teklif Al