FINISH THOMPSON ANOTLAMA PROSESİ ÇÖZÜMLERİ

FINISH THOMPSON ANOTLAMA PROSESİ ÇÖZÜMLERİ

FARKLI SANTRİFÜJ POMPA SERİLERİ ANOTLAMA UYGULAMALARI İÇİN İDEAL ÇÖZÜMLER SUNAR

“Nispeten komplike pompaları araştırıyordum… Aynı zamanda hem ortam sıcaklığında hem de 100 °C’lere kadar çalışabilecek pompalara ihtiyacım vardı. Finish Thompson’ın DB Serisi santrifüj pompalarıyla karşılaştım ve prosesimin tüm ihtiyaçlarını karşıladı.”

Finish Thompson, pompalarının tedarik sürecini yerel distribütör ve satış müdürü Schroeder ile süreci yürüterek tamamladı. “LMC’nin yeni hattı, her anotlama aşamasında küçük batch tanklardan oluşmaktaydı. Finish Thompson bu uygulama için en ideal olan salmastrasız dizayn, yüksek kimyasal dayanım ve kurulum kolaylığı gibi ihtiyaçları karşıladı.”

db serisi salman

Southington’da bulunan ve büyük bir metal kaplayıcı olan Light Metals Coloring, “En iyi kalite, teslimat ve parça maliyeti hedefiyle üstün teknoloji” düşüncesini müşterilerine vadediyor. Bu vaatleri yerine getirebilmek ise en doğru ekipmanı gerektirir. Ve eğer anotlama prosesiniz 13 farklı kimyasalı içeriyorsa, küçük bir kaplama alanı gerektiriyorsa, uygulamanıza has ihtiyaçlarınızın karşılanması için inovatif bir pompa uzmanı ihtiyacınız doğar.

Light Metals Coloring, bu konuda en iyi tedarikçisi olarak Finish Thompson’ı seçti.

ekran görüntüsü tpm min

Finish Thompson Bölge Müdürü Troy Hurley, “Şirket kendi anotlama hattını tasarlamak için bir çözüm arayışına girmişti,” şeklinde açıklıyor. Onların elektro-kimyasal anotlaması alüminyum parçalar için dekoratif ve kalıcı bir yüzey sağlamaktadır. Hurley, “Bu proses,” diye devam ediyor, “çeşitli küçük parçalar için 13 farklı kimyasal banyo içermekteydi. Hat için ihtiyaç duyulan pompa, anodizerler tarafından kullanılan normal pompalardan daha küçük bir pompaydı, bu şekilde sistem üzerinde kullanıcının daha çok kontrolü mümkün olacaktı ve kullanıcının daha güvenilir bir proses ile daha iyi kaplama yapmasına yardımcı olacaktı.”

Light Metals Coloring (LMC)’de yeni ekipman kullanımında yetkili mühendis olan Jim Schroeder ekliyor, “Nispeten komplike pompaları araştırıyordum, çünkü bazı tanklar sadece birkaç santim genişliğe sahip. Aynı zamanda hem ortam sıcaklığında hem de 100 °C’lere kadar çalışabilecek pompalara ihtiyacım vardı. Finish Thompson’ın DB Serisi santrifüj pompalarıyla karşılaştım ve prosesimin tüm ihtiyaçlarımı karşıladı.”

Finish Thompson Pompaları Anotlama Prosesinin Gereklilikleri İçin Neden En İdeal Çözümdür?

Hurley, “Bizim manyetik tahrikli, salmastrasız santrifüj pompalarımız anotlama prosesi için idealdir,” diyor. “Bütün akışkanlar pompanın içinde kalır ve pompanın akışkan transferi manyetik güç ile sağlanır. Salmastrasız tasarım sızdırma sorunu yok demektir. Bu tasarıma ek olarak bizim geniş ve çeşitli pompa modellerimiz, LMC’nin hat dizaynını en iyi seviyeye çıkarmamıza yardımcı oldu.”

Schroeder, “Pompaların içerisinden hangi kimyasalın geçtiği önemli değil – bu pompalar dayanıklı ve sızdırmaz,” diye ekledi. “Hem ihtiyacım olan kompakt tasarıma sahipler hem de birden fazla uygulamada kullanabiliyorum. Hepsini üst üste koyunca ihtiyacımızı mükemmel bir şekilde karşıladı.”

Ve Hızlı Teslim Süreleri…

Schroeder, Finish Thompson pompalarını seçerek anotlama hattını çabukça ve verimli bir şekilde kurabildi. “Önceliklerimizden biri hızlı teslimattır. Genelde pompaların teslimini, stoklarımız sayesinde, iki haftadan daha kısa sürede sağlayabiliyoruz. LMC firması birkaç ay içerisinde tüm sistemlerini tamamladılar,” şeklinde belirtti Hurley.

Distribütör ekliyor, “Proses hatlarında kullandıkları küçük tank dizaynı, firma büyük ölçekli üretime geçmeden önce tasarlanmış prototiplerdi. Ve Finish Thompson deneme için ilk pompasını hızlı bir şekilde ulaştırabildi. Hızlı teslimat, LMC firmasının hızlıca aksiyon almasını ve bir an önce yeni proseslerini deneyerek büyük ölçekli kurulumlarını gerçekleştirmesini sağladı.”

LMC firmasından Shroeder memnuniyetini belirtti. “Finish Thompson sürecin en başından beri çok yardımcı oldu.”

tpm logo

TPM Mühendislik firması tarafından, Finish Thompson firmasının dokümanlarından alınarak çevrilmiştir.

Bu gönderiyi paylaş

Teklif Al