Wangen Hijyenik MX Pompa

Geçmişte Knoll® marka olarak bilinen MX Model Hijyenik Pompalar, 2019 yılı itibari ile artık tamamen Wangen tarafından alınmış olunup, üretim, yedek parça, servis ve bakım hizmetlerinin tamamından Wangen ve Türkiye distribütörü olan bizler, TPM Mühendislik, sorumludur.

mx-pump-tpm

Wangen Pompaları’nın, gıda, kozmetik ve ilaç endüstrisi gibi hijyenik uygulamalarda oldukça uzun yıllara dayanan bir tecrübesi olduğu için, daha yüksek basınçlara çıkabilecek MX serisi artık bizlerin de ürün portföyü içindedir.

MX Pompalar, tamamen paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, bakımı da oldukça kolaydır. Wangen Pompalar’ın en güçlü özelliklerinden biri olan “Cardan Shaft” (motordan gelen gücü pompaya ileten pin joint kullanılmayan sistem) ise hijyenik kılıf ile birlikte dizayn edilmiştir. İhtiyaç olduğu takdirde, MX Pompaları’nın elektrik motoru da hijyenik olarak paslanmaz çelikten dizayn edilebilir.

4 farklı, MX10, MX20, MX30 ve MX50, pompa boyutu bulunan MX Pompaları ile yüksek viskoziteli kimyasallar transfer edilebilir ya da çikolata, krema ve karamel gibi malzemeler ufak miktarlarda dozlanabilmektedir. Kapasitesi ise max. 100 m3/h debi ve 80bar çıkış basıncıdır.

mx modeller tpm

Hijyenik dozlama uygulamaları için oldukça elverişli olan MX Pompalar’da, bu tip çalışmalar için genellikle, sağ tarafta görünen MX10 modeli tercih edilmektedir.

CIP ve SIP temizlik proseslerine de oldukça uygun olan Wangen MX Pompalar, aradığınız hijyeniklik koşullarını fazlasıyla sağlayacaktır.

mxon pump
mx uygulama tpm
WANGEN MX SERİSİ BROŞÜRÜ

Teklif Al